[021 66 56 92 02]

      مارا دنبال کنید 

[3000 82 88 48]

| جدیدترین پرونده ها |
پرسه در ملکوت
ورزش، نرمش، زندگی
بوی ماه مدرسه
به‌ نام وطن
ساکنین طبقات میانی
خانه امن
کفش مناسب؛ قدم اول برای یک ورزش مفید
قسمت ضروری هر تمرین ورزشی، پوشیدن کفش مناسب است. انتخاب کفش ورزشی مناسب در سلامت عضلات و اسکلت شما حین ورزش مؤثر است. برای انجام دادن هرگونه فعالیت ورزشی لازم است کفشی مناسب تهیه کنید. نوع ورزش، مهم‌ترین و درعین‌حال واضح‌ترین معیار برای خرید کفش ورزشی است. باید به این موضوع توجه داشت که به‌طور مثال، کفشی که برای تنیس انتخاب می‌کنند، مناسب دویدن نیست و برعکس.
بهداشت ورزشی چیست؟
هدف از رعایت بهداشت ورزشی، تأمین سلامت ورزش‌کاران است که شامل سلامت جسمی، فکری، اجتماعی و روانی می‌شود. کسانی که تربیت‌بدنی و ورزش از برنامه‌های هفتگی و ماهانهٔ آن‌هاست، مسئولیتی بزرگ بر عهده دارند؛ به‌طوری‌که علاوه بر توجه دادن دیگران به رعایت بهداشت، باید خود نیز به بهداشت توجه بیشتری نشان دهند. موضوع اساسی این است که چگونه ورزش کنیم تا بتوانیم برای کارهایی که در آینده باید انجام دهیم، توانایی داشته باشیم و کدام رشته از ورزش را انتخاب کنیم تا به بدن ما صدمه‌ای وارد نشود.
چگونه انگیزهٔ خود را برای ورزش‌کردن حفظ کنیم؟
همهٔ ما تجربهٔ شروع یک مسیر تازه را داریم. شروع هر تلاش تازه بسیار مهیج است و زیبایی‌های خاص خود را دارد؛ اما بعد از گذشت یک ماه از شروع ورزش، گاهی هیجان و انگیزهٔ ما کم و کمتر می‌شود و شادابی ما که روزگاری برای ورزش کردن داشتیم، با گذشت زمان، جای خود را به رخوت و خستگی می‌دهد. کار سختی است که بخواهید انگیزه‌تان را نسبت به چیزی که یک‌بار از آن خسته شده‌اید، همچنان حفظ کنید.